Özel Güvenlik Yönetici Adayları İçin Kariyer Eğitimi

Özel Güvenlik Sektörü’nde güvenlik elemanı olarak işe başlayan, yetenekli ve kendisini geliştirmek isteyen çalışanları; Güvenlik Müdürü, Vardiya Amiri, Proje Müdürü vb. pozisyonlar için yetiştirmek amacıyla düzenlenen “Yönetici Adayı Sertifika Programı” sektörün kariyer adımlarından ilk’ini oluşturuyor.

Çalışanları güvenlik görevlisi seviyesinden, güvenlik  yöneticisi seviyesine yükseltmek amacıyla planlanan ve sektörün kariyer adımlarından ilkini oluşturan “Yönetici Adayı Sertifika Program” 29 Şubat’ta sona erdi. Bu projenin ikinci adımı ise “Üst Düzey Güvenlik Yöneticisi Sertifika Programı” Sektörde; Şirket Yöneticisi, Güvenlik Müdürü, Bölge Yöneticisi olarak çalışanlar ve hatta şirket sahipleri için organize edilen program Eylül 2008’de açılacak. Hazırlanmasında uluslararası standartların esas alındığı “Güvenlik Yöneticisi Sertifika Programları”nın en önemli özelliği ise Silahlı Kuvvetler ve Emniyet Teşkilatı’ ndan emekli olan ve güvenlik sektöründe yönetici olarak çalışmayı hedefleyenler için bir”uyum programı” niteliği taşıyor olması.

Eğitmen olarak çok deneyimli sektör yöneticilerinin görev aldığı programda, her eğitim uygulamalı çalışmalarla birlikte destekleniyor. Programın ikincisi 8 Mart 2008 tarihinde Kadıköy’de başlayacak ve hafta sonları uygulanacak. En fazla 20 kişilik kontenjanı olan programa; Özel Güvenlik Kimlik Kartı’na sahip, en az lise mezunu ve yönetici vasıflan taşıyan kişiler (mülakat ile tespit edilecektir) katılabiliyor.

www.guvenlikegitimi.com

www.guvenlikyoneticisi.com

 

Özel Güvenlik Sektörü’nde, birinci kariyer adımı olarak nitelendirilebilecek olan bu programda kursiyerlere,

  • Yönetim temel bilgi ve becerileri kazandırmak (İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, koçluk ve liderlik, iletişim ve insan ilişkileri, analitik düşünme ve problem çözme yeteneklerini geliştirme vb.)
  • Güvenlik konularında bilgi ve beceri kazandırmak (Fiziki güvenlik, personel güvenliği, bilgi teknolojileri fiziki güvenliği, risk analizi, profesyonellik ve mesleki ahlak vb.)
  • Acil durumlar-kriz yönetimi konularında bilgi ve beceri • kazandırmak (ISG, ADYP, kurtarma ve yangın vb.) konularında eğitim verilmektedir.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *